Buddyzm w teorii

Na zdjęciu buddysta leje wodę nad rzeką.

Buddyzm jest jedną z czterech najpopularniejszych religii świata i to miejsce uplasowała sobie ona w hierarchii systemów wierzeń stulecia temu, nadal nie wychodząc z „mody”. Powód? Bezustannie przybywa wiernych buddystów chcących głosić nauki, które stulecia temu przedstawił Budda, czyli Siddhartha Gautama żyjący między 566 a 486 rokiem przed naszą erą.
Buddyzm to religia bardzo różnorodna, ciekawa nawet kiedy obróbka skrawaniem niekoniecznie chce się stać jej gorliwym wyznawcom.

Podobnie jak islam, czy chrześcijaństwo odznacza się ona bardzo zawiłą i długą historią, ale w odróżnieniu od tych dwóch równie popularnych i chętnie wyznawanych, jest dodatkowo traktowana jako unikatowy, swoisty system filozoficzny. Jej zasięg jest od zarania dziejów ogólnoświatowy i tak prawdopodobnie pozostanie już na stałe, wycena nieruchomości cennik bowiem buddyzm w pewnym sensie jest dzisiaj na topie, zwłaszcza na zachodzie, gdzie ludzie rezygnują z ciągłego umartwiania się na rzecz szukania szczęścia i spokojnego bytu w ziemskim życiu.
Jeśli chodzi o początki buddyzmu, to należy podkreślić, iż pierwsze wzmianki na temat tej religii sięgają właśnie lat życia Buddy, czyli Siddhartha Gautama, czyli na okres około szóstego wieku przed naszą erą. Buddyzm powstał w Indiach i tam najbardziej się utrwalił. Jako Buddę rozumie się jednak nie Boga, bowiem Gautama nigdy nie nakazywał się nazywać w ten sposób, a nawet nie czuł się, że jest Bogiem. Jest on zatem przez dobrze znających buddyzm traktowany jako mentor i przewodnik duchowy, nauczyciel i pasterz stada.
Napisane przez: