Kulinarna mapa Śremu – odkryj smaki miasta

Restauracje tradycyjne

Zacznijmy od restauracji serwujących tradycyjne dania śremskiej kuchni. Wśród nich znajduje się znana i ceniona restauracja X, która słynie z pysznych pierogów śremskich i innych regionalnych specjałów.

Kolejną godną polecenia restauracją jest Y, gdzie możesz spróbować tradycyjnych dań mięsnych. Tutaj serwowane są takie przysmaki jak pieczeń śremska czy kaczka po śremsku, które zachwycają lokalnymi składnikami.

Jeśli preferujesz lekkie dania z ryb, koniecznie odwiedź restaurację Z. To miejsce specjalizuje się w świeżych rybach i owocach morza, które są przygotowywane w autorski sposób. To prawdziwa uczta dla podniebienia.

Restauracje kuchni światowej

W Śremie znajdziesz także restauracje serwujące dania z różnych kuchni świata. Restauracja A to prawdziwa oaza smaków orientalnych. Możesz tu spróbować autentycznych dań tajskich, indyjskich i chińskich.

Jeśli wolisz kuchnię włoską, restauracja B z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Pizza prosto z pieca opalanego drewnem i makarony przygotowywane według tradycyjnych receptur to tylko niektóre z dań, które tam znajdziesz.

Restauracja C to miejsce dla miłośników kuchni francuskiej. Wykwintne dania, doskonałe wina i elegancka atmosfera sprawią, że poczujesz się jak w Paryżu. To idealne miejsce na romantyczną kolację.