W co wierzy buddysta?

Na zdjęciu pradawne rzeźby świątynne.

Podstawą religii buddyjskiej okazuje się podążanie drogą Buddy, który mimo iż nie jest uznawany przez wyznawców tego systemu wierzeń za Boga, Zbawiciela czy Stwórcę świata, stanowi mentora i wzór do naśladowania. W świetle buddyjskich nauk, konieczne jest, aby człowiek przestał się odradzać, czyli przechodzić kolejne reinkarnacje, osiągając w swym życiu szczęście i błogi spokój, jaki w zenitowym punkcie uznawany jest za nirwanę.
Buddyzm bazuje zwłaszcza na naukach Buddy, czyli Siddhartha Gautamy, a jego celem nadrzędnym okazuje się wyzwolenie z cierpienia po to, żeby osiągnąć wieczne szczęście. Nauka jako system wiary oparta została natomiast na tak zwanych Czterech Szlachetnych prawdach. Są one ukazane w ramach Ośmiorakiej Ścieżki, której należyte przebycie prowadzić ma do oświecenia. Wiele Meble na zamówienie Wrocław w buddyzmie jest wspólnego z hinduizmem.

Przykładem tożsamych kwestii religijnych w obu tych popularnych systemach wierzeń okazuje się przede wszystkim prawo karmy, a więc przyczyny i skutku, więc w wielkim skrócie mówiąc- działania człowieka zawsze wiążą się z określonymi skutkami, czyli pozytywne z pozytywnymi, które do człowieka prędzej czy później wrócą, a negatywne z negatywnymi. Wszystko prawdopodobnie powróci do jednostki w jej kolejnym życiu, czyli w reinkarnacji. Kolejnym bardzo ważnym prawem jest prawo samsary, a więc ciągłego kołowrotu, jaki wiąże się z bezustannym odradzaniem się człowieka w przeróżnych postaciach. Mowa w tym wypadku o rozmaitych poziomach egzystencji, co wiąże się natomiast z zebraną przez lata karmą.
Napisane przez: