Podstawą religii buddyjskiej okazuje się podążanie drogą Buddy, który mimo iż nie jest uznawany przez wyznawców tego systemu wierzeń za Boga, Zbawiciela czy Stwórcę świata, stanowi mentora i wzór do naśladowania. W świetle buddyjskich nauk, konieczne jest, aby człowiek przestał się odradzać, czyli przechodzić kolejne reinkarnacje, osiągając w swym życiu szczęście i błogi spokój, jaki w zenitowym punkcie uznawany jest za nirwanę.
Buddyzm bazuje zwłaszcza na naukach Buddy, czyli Siddhartha Gautamy, a jego celem nadrzędnym okazuje się wyzwolenie z cierpienia po to, żeby osiągnąć wieczne szczęście. Nauka jako system wiary oparta została natomiast na tak zwanych Czterech Szlachetnych prawdach. Są one ukazane w ramach Ośmiorakiej Ścieżki, której należyte przebycie prowadzić ma do oświecenia. Wiele w buddyzmie Meble na zamówienie Wrocław jest wspólnego z hinduizmem.
Przykładem tożsamych kwestii religijnych w obu tych popularnych systemach wierzeń okazuje się przede wszystkim prawo karmy, a więc przyczyny i skutku, więc w wielkim skrócie mówiąc- działania człowieka zawsze wiążą się z określonymi skutkami, czyli pozytywne z pozytywnymi, które do człowieka prędzej czy później wrócą, a negatywne z negatywnymi. Wszystko prawdopodobnie powróci do jednostki w jej kolejnym życiu, czyli w reinkarnacji. Kolejnym bardzo ważnym prawem jest prawo samsary, a więc ciągłego kołowrotu, jaki wiąże się z bezustannym odradzaniem się człowieka w przeróżnych postaciach. Mowa w tym wypadku o rozmaitych poziomach egzystencji, co wiąże się natomiast z zebraną przez lata karmą.
Napisane przez: