Rostkowo: Rocznica kanonizacji Swietego Stanislawa Kostki

Rostkowo: Rocznica kanonizacji Swietego Stanislawa Kostki

W roku 1977 miała miejsce 250 rocznica kanonizacji świętego Stanisława Kostki, który jest patronem niewielkiej wsi położonej niedaleko Przasnysza, na terenie województwa mazowieckiego.montaż pompy ciepła Chodzi o miejscowość zwaną Rostkowo. W nim za młodu życie spędzał święty Stanisław Kostka. We wspomnianym powyżej roku 1977 ogłoszono nawet w naszym kraju, a dokładnie w diecezji płockiej Rok Stanisławowski, właśnie po to, aby przywołać ponownie myśl o świętym, wspomnieć go i jego rodzinę oraz krótkie ale ciekawe koleje jego losu.nasza strona internetowa

Rostkowo: Rocznica kanonizacji Swietego Stanislawa Kostki

Miejsce, w którym żył święty Stanisław Kostka jest bardzo doceniane od wielu lat, stanowiąc jedno z chętnie wybieranych miejsc pielgrzymkowych. Ludzie pielgrzymują zarówno indywidualnie, na własną rękę, jak także uczestnicząc w pielgrzymkach zorganizowanych, masowych, ze stowarzyszeń, kół czy kościołów. W zasadzie masowe pielgrzymki do Rostkowa tropem świętego Stanisława Kostki zaczęły się pojawiać na szerszą skalę dopiero w 1983 roku.

Wtedy nastąpiła wyraźna przemiana, wynikająca z inicjatywy przasnyskich duszpasterzy. W szczególności akcję pielgrzymkową zaangażowany był ksiądz Janusz Cegłowski. W tych pielgrzymkach najczęściej dominuje młodzież, bowiem to jej patronem jest Święty Stanisław Kostka.

– autor wpisu

Piszą dla nas

Polecamy serwis